České strojírenství stojí na prahu změn

Věnovat se jim bude Mezinárodní strojírenský veletrh 2016. CzechInvest zde pořádá řadu setkání pro podnikatele a investory.

odborníci CzechInvestu na stánku č. 83, Pavilon P | informační semináře na témata investiční pobídky, akvizice, evropské dotace pro podnikatele – vstup po předchozí registraci zdarma | generální ředitel Kučera vystoupí na Česko-čínském podnikatelském fóru

Širokou škálu svých služeb nabídne Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest návštěvníkům 58. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Ten se letos koná v prvním říjnovém týdnu, od 3. do 7. října 2016. Po celou tuto dobu budou zástupci CzechInvestu přítomni na stánku č. 83 v Pavilonu P.

Strojírenství je stěžejním průmyslovým odvětvím České republiky. Za uplynulých pět let jsme pomohli dojednat přes 20 miliard korun strojírenských investic, což je téměř desetiprocentní podíl všech námi dojednaných investic,“ říká generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera. „České strojírenství čekají v blízké době velké změny a hlavně příležitosti v souvislosti s nastupující čtvrtou průmyslovou revolucí,“ dodává.

Akce CzechInvestu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2016
Datum Čas Místo Seminář Registrace
5. 10. 2016 9.00 – 10.45 sál E2, Pavilon E Investiční pobídky v České republice pobidky@czechinvest.org
5. 10. 2016 11.00 – 16.30 sál E2, Pavilon E Nové výzvy v OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – příležitost pro rozvoj vašeho podnikání eliska.matulova@agentura-api.org
5. 10. 2016 13.00 – 16.45 sál P3, Pavilon P Posílení společnosti prostřednictvím kapitálového vstupu erik.bolebruch@czechinvest.org

Seminář Investiční pobídky v České republice informuje účastníky o podrobnostech zákona o investičních pobídkách, formách tohoto druhu podpory a podmínkách, za kterých je udělována. Na něj plynně naváže seminář sesterské organizace CzechInvestu Agentury pro podnikání a inovace (API) s názvem Nové výzvy v OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – příležitost pro rozvoj vašeho podnikání. Žadatele, a to i ty potenciální, seznámí s novými možnostmi dotací pro podnikatele ze Strukturálních fondů EU.

Ve stejný den odpoledne pořádá CzechInvest také seminář Posílení společnosti prostřednictvím kapitálového vstupu. Na tomto semináři se účastníci, zejména ti z řad českých podniků, které hledají strategického nebo investičního partnera, seznámí mimo jiné s programem CzechLink zaměřeným na akvizice a Joint Venture partnerství.

Generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera v úterý 4. října 2016 dopoledne vystoupí na Česko-čínském podnikatelském fóru pořádaném ministerstvem průmyslu a obchodu a Svazem průmyslu a dopravy ČR. Promluví o čínských investicích v České republice a o příležitostech, které český trh čínským investorům nabízí.

„Dosavadní čínské investice v Česku jsou z oblasti strojírenství, automobilového, elektrického a elektrotechnického průmyslu. Česká republika nicméně nabízí vysokou technologickou vyspělost, do budoucna tudíž očekáváme větší zájem o sektory ICT a tak zvaných zelených technologií,“ předpokládá Kučera.

S ředitelem brněnské kanceláře CzechInvestu Patrikem Reichlem si mohou zájemci zároveň domluvit osobní setkání v rámci tradičního mezinárodního kooperačního setkání firem Kontakt-kontrakt pořádaného Regionální hospodářskou komorou Brno. Zájemci se mohou registrovat zde: http://kk2016.converve.com/.